پله نورد ۱
پله نورد ۲

پله نورد

ایده پله نورد از سال ۱۳۸۹ در راستای حل مشکلات ساکنین ساختمان هایی که فاقد آسانسور هستند و فضایی برای نصب آسانسور ندارند، شکل گرفت. این ایده توسط تیمی متشکل از مهندسین توانمند دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر علی آرام، مورد بررسی و آزمایشات بسیار قرار گرفت تا در نهایت فروردین ماه سال ۹۵ اولین نمونه کامل دستگاه پله نورد در نمایشگاه آسانسور به نمایش گذاشته شد.

پله نورد ایده ای برگرفته از تله سییژ است که با استفاده از سیم بکسل، صندلی ای را در راه پله و بین طبقات جابجا می کند. انواع مختلف این دستگاه می تواند برای حمل فرد، بار و یا ویلچر استفاده شود. به طور خلاصه از مزیت هایی که در محصول پله نورد مدنظر بود، می توان به موارد بارز زیر اشاره کرد:
• عدم اشغال فضای عبور در راه پله و اشغال کمتر از بیست سانتی متر از سقف راه پله
• امکان حمل فرد، بار و ویلچر و در صورت امکان مناسب بودن شرایط ساختمان طراحی کابین حمل دو نفره
• امکان اجرا در ساختمان های مختلف با طراحی های متفاوت
• امکان طراحی و اجرا برای انبارهایی که امکان نصب جرثقیل سقفی و یا موارد مشابه را ندارند
• هزینه ی پایین و مناسب نسبت به نصب آسانسور
• عمر بالای دستگاه در صورت تعمیر و نگهداری منظم

پارک افزار ۱
پارک افزار ۲

پارک افزا

یکی از مشکلات زندگی در شهر های بزرگ کمبود فضای مناسب جهت پارک خودرو در پارکینگ ها ی مسکونی و اداری است ما تلاش کرده ایم با طرح پارک افزا گوشه ای از این مشکل را مرتفع نماییم ،در اکثر مجتمع های مسکونی تعداد خودرو ها بیشتر از ظرفیت اسمی پارکینگ مجتمع هست در حالی که جا برای پارک این خودرو ها وجود دارد اما چون هنگام پارک آن ها برای تردد و پارک خودرو های دیگر مزاحمت ایجاد میگردد در هنگام تعیین ظرفیت اسمی پارکینگ این فضا محاسبه نشده و جزء ظرفیت پارکینگ در نظر گرفته نمی شود و به عنوان پارکینگ مزاحم تلقی می شود با استفاده از دستگاه پارک افزا فضای لازم برای گردش و تردد خودرو ها در داخل پارکینگ تامین شده و امکان پارک خودرو های بیشتر در فضای کمتر میسر میشود